Niech odejdzie

Beenhakker mówi: Jeśli uważacie moje postępowanie za niesubordynację, to odejdę. Mniejsza z tym, na ile można wierzyć jego wypowiedzi (poprzednimi umieścił swoją wiarygodność gdzieś w okolicach Macieja Dudy) – kontekst tej wypowiedzi jest jasny. Beenhakker szantażuje odejściem, licząc, że PZPN będzie bał się zmieniać konia w środku rzeki – i stawia tak sprawę, że brak jego dymisji będzie oznaczał udzielenie absolutorium za pomysły z Feyenoordem.

Udzielając tego absolutorium PZPN straciłby resztki twarzy.

Kto siebie samego nie szanuje, tego nie szanują inni. Praca Leo Beenhakkera w Polsce jest dobitnym potwierdzeniem tej tezy.  To wszystko mogłoby wyglądać zupełnie inaczej, gdyby zwolennicy Beenhakkera nie traktowali go jako guru i zbawcę, który przyjechał z misją do dzikusów z buszu; gdyby w idiotycznie poddańczy sposób nie gloryfikowali Beenhakkera i jednocześnie nie deprecjonowali osiągnięć polskich trenerów; gdyby pamiętali, że Beenhakker jest de facto naszym pracownikiem i mamy prawo od niego wymagać; gdyby nie przymykali oczy na jawne konflikty interesów istniejące w otoczeniu Beenhakkera właściwie od samego początku jego kadencji. Gdyby wreszcie nie wywierali presji na PZPN na podpisanie nowego kontraktu z Beenhakkerem przed imprezą mającą być najważniejszą weryfikacją jego pracy. 

A tak – Beenhakker stwierdził, że wolno mu wszystko. Łącznie z obrażaniem najwybitniejszych polskich trenerów czy wręcz Polaków w ogólności (owo słynne "wychodzenie z drewnianych chatek"). I łącznie z demonstracyjnym okazywaniem, że w sumie to w reprezentacji Polski pracuje z łaski. 

Nie wierzę w to, że zdemotywowany i wypalony Beenhakker jest w stanie poprowadzić Polskę do awansu do MŚ lepiej, niż zrobiłby to któryś z polskich trenerów. Choćby Jerzy Engel czy Paweł Janas, którzy mają już doświadczenie w awansowaniu do MŚ – i co istotne, są akurat do wzięcia. 

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s