Ja wiedziałem, że tak będzie

Państwo będzie spłacać kredyty hipoteczne za ludzi, którzy stracą pracę, zapowiedział Donald Tusk.

Aż się przeklinać nie chce. Najzabawniejsze jest uzasadnienie wypowiedzi premiera: Chcemy dać bezpieczeństwo tym, którzy – tak jak cały świat – sądzili, że koniunktura potrwa dłużej, wzięli kredyt po to, by kupić mieszkanie. I to "tak jak cały świat".

Dwa, trzy lata temu co rozsądniejsi ludzie przekonywali, że koniunktura nie będzie trwała wiecznie, że symulacje naganiaczy bankowych, w których zarobki cały czas rosły, nie są warte papieru, na którym są wydrukowane. Mało kto ich słuchał. Kredyt brał kto żyw, niezależnie od tego, czy go było stać, czy nie, czy mieszkanie było warte wydanych pieniędzy, czy nie, pompując bańkę na rynku nieruchomości i przyczyniając się do obecnego kryzysu walutowego. I jak się można było spodziewać – miał rację. Bo przecież rząd musi się zatroszczyć o swój elektorat. Dzisiaj ostrożni, ci którzy mierzyli zamiary podług sił, albo po prostu ci, którzy nie chcieli pakować się w tym momencie w idiotyczny kredyt na przewartościowane mieszkania i domy, będą spłacać cudze kredyty. 

Wiem, że głosowanie na tych typów to był wybór mniejszego zła, ale i tak jestem coraz bardziej na siebie wściekły, że pomogłem im dojść do władzy. Jestem tak nakręcony, że mam ochotę na jakiś porządny protest. 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s