Komentarz wyścigowy (1)

Na specjalne życzenie Zamorano 102 :).

1. Wiem, że kolarstwo jest w dzisiejszych czasach sportem drużynowym, ale zaliczanie wyników jazdy drużynowej na czas do wyników indywidualnych budzi moje głębokie wątpliwości. Taki etap daje zbyt dużą przewagę silnym, wyrównanym drużynom i może praktycznie pozbawić szans na zwycięstwo świetnego górala jadącego w słabszej drużynie (jak to się zdarzyło np. Romingerowi w 1993 roku).

2. Wielkie uznanie dla Cancellary – coraz bardziej podziwiam tego zawodnika. Kto wie, czy nie jest to najlepszy dzisiaj kolarz świata? Fenomenalny na czas, potrafi wygrywać klasyki czy przeprowadzać na nich kompletnie spektakularne akcje w stylu tej z Pekinu, ostatnio pokazał, że średnie wieloetapówki też są w jego zasięgu. Może i w GT będzie w stanie powalczyć? Dzisiaj może powiedzieć z czystym sumieniem, że obronę żółtej koszulki zawdzięcza sobie.

3. Szczególnie się cieszę, że tę koszulkę obronił przed Lansem Armstrongiem :).

4. W sumie gdyby nie wczorajsza akcja, Astana już dzisiaj miałaby lidera. Czy zezwalając trójce Armstrong-Popowycz-Zubeldia na współpracę z ucieczką, Bruyneel brał to pod uwagę?

 

Advertisement

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s