Komorowski mnie załamuje

Tydzień do drugiej tury wyborów, jej wynik jest w dalszym ciągu wielką niewiadomą, może się okazać, że różnica między kandydatami będzie wynosić dosłownie tysiące głosów. Bronisław Komorowski udziela wywiadu popierającej go “Gazecie Wyborczej” (nie ma go jeszcze on-line), w którym miał możliwość zwrócenia się do liberalno-lewicowego elektoratu, tego elektoratu, który stracił przez swoje durne wypowiedzi i którego obecność przy urnach zdecyduje w dużej mierze o wynikach drugiej tury wyborów. Dziennikarki dały mu szansę wycofać się z jednej z najbardziej bulwersujących wypowiedzi – niewybrednego żartu o kaszalotach, którymi podobno są Dunki służące w armii. Pan marszałek, p.o. i kandydat w jednej osobie odpowiedział mniej więcej, że dziennikarki nie znają się na żartach.

Ręce i nogi się uginają. Po pierwsze – być może tą wypowiedzią marszałek stracił szansę na poparcie iluś tam tysięcy osób, których głos mógłby przesądzić na jego korzyść. Ale po drugie – ja mam wrażenie, że on nie rozumie, że za chwilę będzie reprezentował nie tylko siebie, ale majestat Rzeczpospolitej Polskiej. Obawiam się, że on się w ogóle nie zastanawia, jak takie żarciki wpływają na wizerunek Polski za granicą. I obawiam się, że skoro nie potrafi się samoograniczyć jako kandydat (w przeciwieństwie do swojego rywala), to tym bardziej nie będzie potrafił samoograniczyć się jako prezydent.

W tym samym wywiadzie, zapytany o stosunek do ustawy parytetowej, rzuca jakimś żarcikiem o parytecie 99%. Żeby nikt przez przypadek nie pomyślał, że traktuje tę sprawę poważnie.

Donald Tusk się pewnie skręca ze złości. Gdy ratuje Komorowskiemu kampanię, gdy wygłasza rewelacyjne przemówienie programowe na kongresie, kandydat Platformy po raz kolejny pokazuje, że kompletnie nie dorasta do swojej roli.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s