Przedwyborczo

Miałem podsumowywać akcję “Świadomy Wyborca”, ale niestety nie ma co podsumowywać – żaden z szanownych kandydatów nie pofatygował się z odpowiedziami. W sumie jestem w stanie zrozumieć, że nie chciał odpowiedzieć anonimowemu blogerowi (choć w liście do kandydatów przedstawiłem się imieniem i nazwiskiem), ale na pytania poważniejszych serwisów również nie odpowiadali. Przyznaję, że tego nie rozumiem – w interesie wszystkich kandydatów jest, żeby wyborcy wiedzieli, kim są i dlaczego warto na nich głosować. O ile domyślam się motywacji kandydatów z miejsc “biorących”, którzy mają więcej do stracenia niż do zyskania i boją się narażać, to kandydatowi z miejsca “niebiorącego” powinno zależeć na tym, żeby się pokazać potencjalnym wyborcom, żeby się jakoś wyróżnić z tłumu. Chyba że jest już pogodzony z tym, że startuje jako tzw. naganiacz i do Sejmu tak naprawdę wejść nie chce.

Oczywiście istnieje jeszcze inna możliwość – kandydaci po prostu poglądów nie mają.

Tak czy owak, mimo że kandydaci mojego głosu najwyraźniej nie chcą, na wybory idę. Tym razem jak rzadko zgadzam się z WO – to są zbyt ważne wybory, zbyt dramatyczny moment dziejowy, żeby bawić się w jakieś głupie demonstracje. Pytanie na dzisiaj brzmi – kto w najbezpieczniejszy sposób przeprowadzi Polskę przez kryzys?

(Miał tu być długi wpis z analizą zachowania i programu poszczególnych partii. Blox mi go zjadł, a odtwarzać mi się nie chce. Konkluzja jak dla mnie jest jednak prosta – nie widzę specjalnego wyboru niż głosować na obecną koalicję. A ponieważ w moim okręgu PSL przepadnie, zostaje tylko PO. Bez jakiegokolwiek entuzjazmu, ale przynajmniej wiem, czego się po nich spodziewać i mogę zakładać, że rozumieją, w jak poważnej sytuacji jesteśmy). 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s